Odruchy wymiotne przy Parkinsonie

Witam moj tata (74lata) miał dwa tygodnie temu operacje wszczepienia 3 bajpasów i zastawke aortalna, choruje na parkinsona, po operacje nadal przebywa w szpitalu ma problemy z oddychaniem puchna mu stopy nie moze jest ma odruchy wymiotne, lekarz prowadzący mowi ze to wszystko przez chorobę parkinsona. Prosze o ustosunkowanie sie do tego. dziekuje ryszard

Witam. Operacje wszczepienia pomostów aortalno-wieńcowych same w sobie są dość poważnymi zabiegami, po których rekonwalescencja może trwać nawet wiele tygodni. Problemy z oddychaniem i opuchlizna nóg prawdopodobnie związane są z samą niewydolnością mięśnia sercowego. Odruchy wymiotne i zaburzenia połykania jak najbardziej mogą wynikać natomiast z choroby Parkinsona.