Odruchy wymiotne podczas jedzenia a nerwy

witam , ostatnio przez 3 dni mialem problemy z jedzeniem gdy jadlem mialem odruchy wymiotne ale nie wymiotowałem , pić normalnie mogłem wtedy nic mi sie nie działo, moze byc od tego ze za duzo myslalem i mialem duzo nerwow ? czy robic gastroskopie ? takie objawy rzadko mi sie pojawiały

Podobne objawy mogą pojawić się na tle emocjonalnym/nerwowym. Żeby to jednak stwierdzić należy najpierw wykluczyć inne przyczyny zaburzenia ( w tym somatyczne). Dlatego najpierw warto skonsultować się z lekarzem, który albo skieruje na dalsze badania, albo na psychoterapię.

Zawsze trzeba w pterwszej kolejności zrobić diagnozę i jeżeli jest to problem nerwicowy,przepracować z terapeutą.Być może w ten sposób radzi sobie Pan z wyrażaniem sprzeciwu,buntu.
Serdecznie pozdrawiam.