Odruchy wymiotne i osłabienie przy zatruciu

Witam. W sobotę z kolezanka robilysmy tortille i w niedziele obie źle się czułyśmy. Ona wymiotowała, ja byłam oslabiona. Poniedziałek - ona wymiotuje, ja oslabiona, odruchy wymiotne, bez wymiotow, bol ucha, i calego ciała i koniec okresu. Dzisiaj(wtorek) z nia wszystko juz dobrze a ja mam co chwile odruchu wymiotne. Stosuje tabletki anty. Czy moze byc jakies powiązanie czy po prostu moglam sie zatruc Czymś nieswiezym?

Witam!
Wygląda to na zatrucie pokarmowe lub tzw. "grypę żołądkową". Jeśli objawy będa się zmniejszać nie ma potrzeby wizyty u lekarza ani przyjmowania leków. Proszę pić dużo wody małymi porcjami i jeść lekkostrawne produkty. W przypadku stosowania tabletek antykoncepcyjnych może dojść do osłabienia ich działania, wskazane jest odłożenie współżycia do czasu ustąpienia objawów (istnieje możliwość zarażenia partnera) i stosowania dodatkowego zabezpieczenia (np. prezerwatyw) do wystąpienia miesiączki.