Odruchy wymiotne przy paradontozie

Witam,Mam47lat.Dotknęła mnie paradontoza przez co posiadam obie protezy zwykłe.Moim problemem jest to,że podczas noszenia mam odruchy wymiotne,bol zoladka,zle samopoczucie i "blokada"do jedzenia przez co straciłam na wadze.Wystepuje tez nieświezy oddech.Niedawno wykryto u mnie refluks.Chciałabym zasiegnac porady czy istnieją jakieś inne rozwiązania zeby noszenie protez nie sprawiało takiego problemu?Czy sa inne lepsze protezy np.silikonowe,przy których jest mniejszyDyskomfort?Dziekuje

Jeżeli są to nowe protezy należy się do nich przyzwyczaić. Zalecam udanie się do stomatologa w celu możliwości korekty czy ograniczeniu płyty protezy jeśli będzie taka możliwość.