Jak postępować z paradontozą?

Witam. Mam 43 lata i wykryto u mnie paradontoza, w dodatku ostatnio grając w piłkę zostałem uderzony w twarz i 2 jedynki i 2 na dole się rusza i boli, są do wyrwanie. Trójki i czwórki wydają się trzymać dobrze i nie są tak odsłonięte jak 1wsze 4. Czy z tą paradontozą czeka mnie chodzenie bez zębów, czy da się wstawić jakąś protezę? Czego się mogę spodziewać?

W przypadku paradontozy najistotniejsza jest profilaktyka, czyli właściwa higiena jamy ustnej i regularne wizyty u stomatologa. To właśnie ich brak prowadzi w większości przypadków do paradontozy. Często jej pierwsze objawy nie są zauważalne dla pacjenta. Wykryć je pozwala badanie u dentysty. To kolejny powód, by nie unikać stomatologa. Nieleczona paradontoza prowadzi do utraty zębów i zaniku kości. W zależności od stopnia zaawansowania choroby podejmowane jest odpowiednie dla danego pacjenta leczenie. Rozwój paradontozy można zatrzymać, by pacjent zachował własne zęby. Jeśli jest to już niemożliwe, to można zdecydować się na protezę ruchomą lub implanty zębowe. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl