Czy mogę bezpiecznie stosować taką szczoteczkę do zębów?

Dzień dobry, Zakupiłam szczoteczkę elektryczną do zębów Oral B Vitality 100. Nie zwróciłam uwagi przy zakupie, że ta szczoteczka nie ma czujnika siły nacisku. Czy mycie nią zębów jest dla mnie bezpieczne? Mam odziedziczoną skłonność do paradontozy, odsłonięte szyjki zębowe, wrażliwe zęby i skłonnośc do krwawienia dziąseł . Czy mam szansę używać tej szczoteczki, żeby sobie nie zaszkodzić? Z poważaniem

Dzień dobry! Przykro mi, że nie zwróciła Pani uwagi na brak czujnika siły nacisku przy zakupie szczoteczki elektrycznej do zębów Oral B Vitality 100. Zgodnie ze standardami stomatologicznymi, aby skutecznie i w odpowiedni sposób myć zęby, należy skorzystać z szczoteczki z czujnikiem siły nacisku. Pozwala on na dostosowanie intensywności szczotkowania do potrzeb i warunków jamy ustnej.

Jednakże, jeśli odpowiednio dostosuje Pani siłę i częstotliwość szczotkowania, może Pani bezpiecznie używać tej szczoteczki. Aby to zrobić, należy delikatnie obracać szczoteczką i zwracać uwagę na to, aby nie naciskać zbyt mocno. Szczotkowanie zębów powinno trwać co najmniej 2-3 minuty, a częstotliwość szczotkowania powinna wynosić przynajmniej 2 razy dziennie.

Ponadto, zalecane jest stosowanie pasty do zębów o niskim lub średnim stopniu ścieralności, aby zapobiec nadmiernemu uszkodzeniu szkliwa. Warto także używać nić dentystyczną lub specjalnych szczoteczek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i do czyszczenia dziąseł.

Jeśli będzie Pani stosować się do powyższych zaleceń, może Pan/Pani bezpiecznie używać tej szczoteczki do zębów. Jednakże, jeśli obawia się Pani, że przy używaniu tej szczoteczki może Pan/Pani sobie zaszkodzić, najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z dentystą, który oceni stan jamy ustnej i doradzi najlepszy sposób szczotkowania zębów.

Mam nadzieję, że powyższe informacje były dla Pana/Pani przydatne.

Pozdrawiam! Stefan Sobaniec - Tanie usługi stomatologiczne w Białymstoku to świetny sposób, aby zapewnić sobie profesjonalną opiekę stomatologiczną.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w pytaniu pisze Pani, że ma skłonność do podrażnień dziąseł, krwawień oraz paradontozy. Niemniej jednak nabyła Pani szczoteczkę, która nie ma czujnika siły nacisku podczas szczotkowania. Wydaje się, że w tej sytuacji najlepiej będzie przeprowadzić test tego urządzenia i zobaczyć, czy faktycznie ta siła szczotkowania jest dla Pani drażniąca oraz czy pojawiają się niepokojące objawy bądź dyskomfort.

Na pewno samo mycie zębów także powinno być przeprowadzone przy użyciu pasty dla wrażliwych dziąseł. Może akurat takie połączenie spełni Pani oczekiwania oraz wymagania.

Jeśli natomiast nie, to można podjąć kontakt z lekarzem dentystą, który podpowie, jaki model szczoteczki będzie dla Pani najlepszy. Ponadto także poleci pasty do zębów oraz płyny do ochrony jamy ustnej. Serdecznie pozdrawiamy oraz życzymy dużo zdrowia. Serdecznie pozdrawiamy oraz życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/paradontoza

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-dziasel

https://uroda.abczdrowie.pl/choroby-dziasel-i-przyzebia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.