Kiedy ból po kiretażu minie?

Witam. Przedwczoraj miałam wykonany kiretaż zamknięty. Powodem tego były początki paradontozy - ciągły ból dziąseł (musiałam brać po 3 ketonale dziennie, aby jakoś przeżyć dzień), reakcja na ciepłe i zimne posiłki. Po jakim czasie można się spodziewać, że ból po kiretażu zniknie? Czy jest to normalne, że nadal się utrzymuje? Tak samo dziąsła nadal są zaczerwienione, a ból nadal trwa. Proszę o sugestię, co robić dalej.

Trzeba ocenić stan kości na tomografii aby można było ocenić przyczynę dolegliwości oraz w gabinecie w powiększeniu ocenić stan dziąseł. Kiretaż jest bardzo agresywnym zabiegiem a przy obecnej wiedzy i diagnostyce można osiągnąć taki sam efekt innymi mniej agresywnymi metodami leczenia.