Zabieg kiretażu otwartego

Witam. W najbliższym czasie mamę czeka kiretaż otwarty. Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakiś inny zabieg który można by wykonać ? Mieszkam w mieście w którym stomatologia jest na słabym poziomie więc nie proponują nic innego.

Zabiegi konieczne do wykonania ustalane są na podstawie badania, wywiadu etc. Niestety bez wizyty w gabinecie stomatologicznym się nie obejdzie, a jeżeli lekarz tak zadecydował należy mu zaufać - albo udać się na konsultację do innego gabinetu.

Witam serdecznie,
Decyzja o najlepszym rodzaju leczenia w danym przypadku podejmowana jest na podstawie badania klinicznego oraz wywiadu.
Kiretaż otwarty jest stosowany w sytuacjach, w których tradycyjne metody usuwania kamienia (kiretaż zamknięty, skaling) nie są wystarczające. Należy zaufać lekarzowi - dobrze jest podzielić się z nim swoimi obawami, ponieważ jednym z elementów leczenia jest odpowiednie wytłumaczenie przyczyny i celu obranych zabiegów.

Kiretaż to zabieg polegający na oczyszczeniu kieszonek przydziąsłowych, stosowany w profilaktyce i terapii chorób przyzębia np. paradontozy. Kiretaż otwarty dotyczy kieszonek głębszych powyżej 5mm. Stomatolog po znieczuleniu nacina dziąsło, odsłania powierzchnię korzenia, oczyszcza precyzyjnie szczelinę pomiędzy dziąsłem a zębem, następnie zakłada szwy. Jest to wskazany zabieg przy zaawansowanych zmianach, więc proszę się nie obawiać, widocznie jest wskazany. Jeśli obawia się Pani jakości zabiegu, proszę rozważyć wizytę prywatną w innym mieście, gdzie gabinet dysponuje bardziej nowoczesnym sprzętem.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry