Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na afty

Kiretaż jest starą metoda leczenia chorób dziąseł. Znacznie lepsze rezultaty uzyskuje się metodą Vector która dodatkowo jest bardziej łagodna dla więzadeł ozębnej. Jest to niechirurgiczne leczenie chorób przyzębia. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i wrażliwe szyjki na pewno ni będą reagowały. Oczywiście odsłonięte szyjki są problemem funkcjonalnym i estetycznym i naturalnie trzeba je estetycznie odbudować.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Witam. Kiretaż zamknięty jest zabiegiem periodontologicznym polegającym na oczyszczeniu korzenia zęba poniżej linii dziąseł z wszelkich zanieczyszczeń i czynników zapalnych.Kiretaż zamknięty w odróżnieniu od kiretażu otwartego wykonuje się bez rozcinania dziąsła. Błonę śluzową odchyla się, odsłaniając korzeń zęba. Za pomocą odpowiednich narzędzi oczyszcza się go z kamienia nazębnego, nagromadzonych bakterii i innych niepożądanych substancji. Unikniecie rozcięcia dziąsła przyspiesza prawidłowe gojenie się rany i powrót do zdrowia. Bez oczyszczenia przestrzeni pod dziąsłem niemożliwe byłoby cofnięcie się paradontozy.Kiretaż zamknięty wykonuje się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego w dziąsło. Eliminuje to ból i większość dolegliwości. Wydaje mi się zatem, że w Pana przypadku lepszy byłby kiretaż zamknięty, oszczędzający mocno cofnięte dziąsła. Pozdrawiam Krystyna Pikała

0

Generalnie zasada jest taka, że kiretaż otwarty wykonuje się przy głębokości kieszonek 5mm i więcej, czyli kieszonek głębokich. Alternatywą jest zabieg oczyszczania i redukcji kieszonek przyzębnych za pomocą systemu Vector. Jest to nowoczesne urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe, co pozwala w mniej inwazyjny sposób zadbać o kieszonki przydziąsłowe, zredukować stany zapalne dziąseł, a także wspomóc gojenie się tkanek.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy