Dlaczego odczuwam ból po kiretażu?

Dzień dobry, W maju miałam wykonywany kiretaż zamknięty przy dolnej 6-tce. Dziąsło nie bolało,nie miałam żadnych objawów świadczących o kieszonce dziąsłowej. Obecnie mam wrażenie, że jest po zabiegu gorzej, odczuwam ból dość często. Czy jest to możliwe , że zabieg zaszkodził zamiast pomóc? Czym mogę płukać kieszonkę oprócz Eludrilu? Odnoszę wrażenie, że po tym zabiegu obecnie
KOBIETA, 40 LAT 9 miesięcy temu

Trzeba ocenić stan faktyczny w powiększeniu w gabinecie bo może znów jest dużo kamienia, są osoby z dużą tendencją i po 3 miesiącach powinni mieć ponownie higienizację. Kiretaż jest starym zabiegiem, jeżeli jest kamień podrdziąsłwy zdecydowanie lepiej jest wykonać zabieg Vector który jest delikatniejszy dla tkanek.