Jak dalej postępować przy parodontozie?

Mam paradontozę , po kieretarzu odsłoniły mi się szyjki oraz zanikła brodawka dziąsłowa tzw czarne trójkąty są duże . Czy mozna w jakiś sposób poprawić estetykę zrobić przeszczep dziąsła , kości ?
KOBIETA, 40 LAT 9 miesięcy temu

Trzeba ocenić w gabinecie czy zabieg jest możliwy. Przyczyn zaniku kości jest dużo i plan trzeba przygotować indywidualnie. Jeżeli tylko anatomia pozwoli przeszczep dziąsła z podniebienia jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli zanikły brodawki może nie udać się ich odbudować w całości.