Paradontoza u dziewczyny a wstawienie implantów

dzień dobry ma pytanie odnośnie wstawienia zębów moja kochana dziewczyna ma problemy z zębami a mianowicie ma parodontozę i ma parę zębów swoich i chciałbym się dowiedzieć czy można wstawić implanty zamiast szczęki lub czy jest jeszcze jakaś inna możliwość niż szczęka bo wiadomo jest to ładna młoda kobieta . I jeszcze jedno pytanie czy jak wstawia się implanty to jest jakaś granica ile można wstawić czy można wstawić tyle ile człowiek ma zębów

Pana dziewczyna powinna udać się na konsultację do specjalisty - implantologa. On po przeprowadzeniu diagnostyki zaproponuje właściwe rozwiązanie ( dotyczące też ilości implantów ).

Lek. dent. Agata Duda

oczywiście można wstawić tyle implantów ile mamy zębów ale nie jest to konieczne
proszę powalczyć z periodontologiem o zęby - implanty u młodej osoby nie będą rozwiązaniem na zawsze
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Oczywiście, że można wstawić implanty, ale po zakończonym leczeniu periodontologicznym. Czasami nawet terapia periodontologiczna nie jest przeciwwskazaniem do implantów. Nawet w razie zaniku kości, który często towarzyszy zaawansowanej paradontozie, można odbudować zniszczone fragmenty szczęki np. za pomocą sterowanej regeneracji kości. Stomatolog odbudowuje utraconą przez Pacjenta kość, która stanowi stabilizator implantów. Bez zdrowej kości, implanty nie zdadzą egzaminu. Jak najbardziej jest szansa na zabieg implantacji. Implantów można wstawić tyle, ile ma się zębów (choć najczęściej nie potrzeba ich aż tyle), czyli zarówno dolny, jak i górny łuk, lub tylko pojedynczo. Implanty mogą też stanowić konstrukcję dla mostu, albo być połączone z protezą częściową. Decyzja zależy od warunków finansowych, a także oceny jamy ustnej przez stomatologa. Generalnie, w tak młodym wieku implanty byłyby bardziej komfortowym i estetyczniejszym rozwiązaniem na lata.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry