Paradontoza a wstawienie implantów zębowych

Czy istnieje możliwość wstawienia implantów w miejsce górnych szóstek przy paradontozie? Mam wadę zgryzu, która doprowadziła do osłonięcia się szyjek zębowych przy górnych szóstkach, niestety sam aparat ortodontyczny nie pomoże, i musiałabym poddać się również zabiegowi łamania szczęki, czego nie chcę. Czy implant jest jakimś rozwiązaniem? Czy, pomimo wstawienia implantu, dziąsło nadal będzie zanikać?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli przyczyną paradontozy jest uraz związany z wadą zgryzu, po wstawieniu implantu nadal będzei ona występować, a implant może się nie wgoić w tkankę zmienioną zapalnie.