Wstawienie implantu górnej szóstki

Witam byłabym wdzięczna za odpowiedź co można wstawić w miejsce górnej szóstki. Bardzo zależy mi na opcjach możliwie najtańszych (np. mosty adhezyjne itp.) Proszę także o odpowiedź co się dzieje gdy nic nie wstawię w miejsce tej luki - czy pozostałe zęby mogą wylecieć, czy będą na tyle rozchwiane, że będzie konieczne ich usunięcie? Jestem studentką i wszelkie opcje typu implanty w tym momencie nie wchodzą w grę, ale myślałam o rozwiązaniu tymczasowym aby w przyszłości móc wstawić sobie implant

Witam, jako uzupełnienie tymczasowe most adhezyjny jest najlepszym rozwiązaniem. Pozostawienie luki może spowodować przesuwanie się zębów sąsiednich lub ich przechylenie w kierunku brakującego zęba, powstaniem nieestetycznych diastem i utratę miejsca dla przyszłego implantu.

Most adhezyjny o którym Pani napisała jest obecnie stosowany tylko jako rozwiązanie tymczasowe. W tym przypadku będzie idealne. Na pewno należy go wykonać jak najszybciej aby nie doprowadzić do przemieszczenia zębów okolicznych.

Most adhezyjny na 6 , hmm chyba nie wróże długoczasowego użytkowania ,poza tym jak zęby sąsiednie są zdrowe i bez wypełnień to jest trudne do zrobienia bez ich nawet minimalnego uszkodzenia.
Zęby sąsiednie mogą się zacząć pochylać w kierunku miejsca po 6 i w perspektywie uniemożliwią zrobienie odbudowy protetycznej zęba 6 , do tego będzie zachodzić zanik kości , co później będzie skutkowało droższym zabiegiem (konieczność podniesienia zatoki szczękowej) , per saldo lepiej zrobić odbudowę implantologiczną jak najszybciej.