Most adhezyjny u 37-latki

Poprosiłam lekarza o most adhezyjny - brak górnej 5, 6 ok, 4 z wypadniętą plombą na stycznej, ale bez próchnicy (amalgamat w środku).Było dziwne, ze przed wyciskiem lekarz wypełnił 4, jako że byl to wg mnie dobry punkt do podparcia.Po zaplombowaniu pobrano wycisk, nastepnie przycementowano sztuczną 5 na jedynie wytrawioną 6, która jest objeta CrNi koroną od wewnatrz I na pow. żującej. To powoduje zgryz otwarty, dyskomfort, usłyszałam, że trzeba poczekać 2 tyg aż zęby sie ułożą.Czy to prawidłowe?

Mosty adhezyjne nie sprawdzają się jako uzupełnienia długoczasowe. Obecnie używamy ich tylko jako tymczasowe rozwiązanie np podczas leczenia implantologicznego. Most na pewno nie będzie się dobrze trzymał korony. U Pani najlepszym rozwiązaniem będzie tradycyjny most między 4 a 6 lub rozwiązanie implantologiczne, wtedy nie będzie trzeba zdejmować korony z 6 i szlifować 4.

Witam. Mosty adhezyjne to uzupełnienia protetyczne tymczasowe, stosowane po to by zęby się nie przesunęły i nie stracić możliwości protezowania stałego np. w postaci implantów. Z Pani opisu wynika, ze most jest niedopasowany do zgryzu, więc proszę udać się na korektę. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Z tego co Pani opisuje to niekoniecznie , nie powinno byc zgryzu otwartego , może lekko być odczuwalna różnica między tym co było a jest , ale nie aż tak , z drugiej strony jednak jakby powstał zgryz otwarty to odklejenie się mostu adhezyjnego w takim układzie zajęło by kilka godzin.Albo by wypadł albo by sie połamał.
.W związku z tym należało by zwrócić się do lekarza prowadzącego o poradę lub korektę.