Mosty adhezyjne u osób powyżej 40 lat

mam pytanie co do mostu adhezyjnego, kiedys wybilem zeba wyrwalem korzen, ale nie widzi mi sie wkrecanie czegokolwiek w kosc nawet jesli to bedzie z tytanu, tutaj piszecie ze tego mostu nie stosuje sie u ludzi w wieku powyzej 16 roku zycia,a kilka klinik pokazalo mi zjdecia ludzi w wieku nawet powyzej 40 gdzie wstawiano nawet dwa zeby,wiec mam pytanie czy faktycznie mozna to wstawic i bedzie ok u doroslego czy to tylko wyciaganie pieniedzy a ten most sie np rozsypie ??

Mosty adhezyjne można stosować w każdym wieku. Jest to jednak rozwiązanie wyłącznie tymczasowe np podczas leczenia implantologicznego. Siły zgryzowe są znacznie większe niż wytrzymałość takiego mostu i prędzej czy później most się rozszczelni lub pęknie. Jeżeli brakuje jednego zęba implant jest najlepszym rozwiązaniem.

Witam. Mosty adhezyjne są uzupełnieniami tymczasowymi, nietrwałymi, dlatego stosuje się je u ludzi młodych, po to by zęby się nie rozsunęły, zanim wykona się uzupełnienie stałe. Oczywiście można je robić w każdym wieku, pamiętając jednak o tym, że jest to jedynie "sprawa" tymczasowa. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Można , przeszkodą w mostach adhezyjnych są jedynie problemy okluzyjne lub zniszczenia spowodowane chorobami przyzębia (rozchwianie) , oczywiście każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie.
Jednak najlepszym , najbezpieczniejszym i najbardziej przewidywalnym rozwiązaniem w takim przypadku jest implant , Pana obawy są prawdopodobnie nieuzasadnione i wynikają z wiedzy zasłyszanej a nie rzetelnej i fachowej konsultacji dotyczącej implantów.