Usuwanie jedynek a zakładanie implantów

witam. Z dużym prawdopodobieństwem w krótkim czasie stracę górną lewą "jedynkę". planuję założyć w jej miejsce implant. z tego, co dowiedziałam się od swojego stomatologa całkowity czas leczenia to około 1 roku. na ten czas zaproponowano mi punktową mikroprotezę. na ile jest to prawidłowe rozwiązanie? obecnie ząb jest po leczeniu kanałowym, uzupełniony wkładem z włókna, zdjęcie RTG ukazuje ubytek korzenia, prawdopodobnie trzyma się tylko na tym wkładzie.

Jeżeli wszczepienie implantu przebiegnie prawidłowo i zostanie on ustabilizoany z momentem obrotowym większym od 30 Ncm to można od razu zrobić koronę tymczasową i w takim stanie wyjść z gabinetu , potem po 5-6 miesiącach robimy koronę już na stałe

Warto wykonać tomografię wysokiej rozdzielczości i ocenić możliwość ratowania zęba. Usuniecie jest zawsze ostatecznością. W przypadku implantacji w strefie estetycznej gdzie jest konieczność odbudowy kości lub/i rekonstrukcji dziąsła czas gojenia może wynosić nawet 12 miesięcy. Rozwiązanie tymczasowe w postaci szyny lub mikroprotezy jest jak najbardziej prawidłowe.

Witam!

Przed każdym zabiegiem implantologicznym należy wykonać tomografię, na jej podstawie lekarz stomatolog ocenia warunki kostne, jeżeli są korzystne można wszczepić implant. Po zabiegu zamocowana zostaje np korona tymczasowa aby pacjent czuł się komfortowo nie wstydząc się braku zęba.
Czas do uzyskania finalnego efektu w postaci odbudowanego zęba na implancie wynosi około 6-7 miesięcy.