Kiedy zrobić badanie RTG w celu założenia implanta?

Mam usuniętą czwórkę, kiedy zrobić badanie rtg w celu założenia implanta? Chodzi mi o to, czy trzeba odczekać te minimum dwa miesiące i zrobić prześwietlenie, czy można zrobić np. tydzień po wyrwaniu, żeby po prostu wiedzieć szybciej, czy w ogóle miejsce nadaje się do wszczepienia inplanta.

Do decyzji implantologa należy kiedy można przeprowadzić zabieg implantacji, gdyż zależy to od wielu czynników (obecności chorób ogólnych, stanu i ilości kości po usunięciu, ilości sąsiednich zębów itd.).

Dlatego najlepiej umówić się na konsultację implantologiczną i omówić z lekarzem wszystkie wątpliwości.