Usuwanie zębów a zakładanie implantów

3 implanty w górnej szczęce. Mam do usunięcia górna prawą czwórkę oraz lewą górną czwórkę i piątkę - duża próchnica, nie ma innego wyjścia trzeba usunąć ( wiem moja wina, panicznie boję się dentysty od kiedy byłam młodsza ). Czy implanty w moim przypadku to najlepsze rozwiązanie ? Po jakim czasie od wyrwania zębów mogę mieć zakładane implanty ? Ile wyniesie ich całkowity koszt ? I czy mógłby ktoś polecić dobrego specjalistę z Poznania ?

Specjalistę z Poznania nie mogę polecić,bo nie znam kolegów po fachu z Wielkopolski.Zakładając ,że posiada Pani pozostałe zęby w dobrym stanie to jest bardzo dobre rozwiązanie.Implanty w opisanym Pani przypadku można założyć po minimum 3 miesiącach lub wykonać natychmiastową implantację po usunięciu zęba w tym samym dniu.Koszt jest uzależniony od systemu, producenta i kosztów własnych gabinetu.Koszt jednego implantu z odbudową protetyczną to minimum 4 tys.złotych. Proszę zapytać lekarza dentystę ,który zakwalifikował Pani zęby do usunięcia na pewno kogoś poleci.

Brakujące zęby można uzupełnić za pomocą koron, mostów lub implantów. Wszczepienie implantów wiąże się z zabiegiem chirurgicznym i aby się do niego zakwalifikować, Pacjent musi spełnić kilka warunków. Przede wszystkim dobry ogólny stan zdrowia, a do tego odpowiednie warunki anatomiczne w szczęce Pacjenta. Implanty są najlepszym rozwiązaniem w większości przypadków. Za ich wyborem przemawia wysoka estetyka i funkcjonalność. Kolor korony dobierany jest pod pozostałe zęby Pacjenta, co skutkuje naturalnym wyglądem, praktycznie nie do odróżnienia gołym okiem. Nie wymagają piłowania sąsiednich zębów, nie trzeba ich zdejmować do wyczyszczenia, jak to się odbywa przy moście protetycznym, a sam implant zużywa się zdecydowanie wolniej niż proteza. Wiele producentów zapewnia też dożywotnią gwarancję na implant. Zabiegu implantacji można dokonać od razu po usunięciu zębów (tzw. implantacja natychmiastowa) albo kilka miesięcy później, jednak nie powinien to być zbyt długi okres oczekiwania, aby nie doszło do zaniku kości. Ciężko podać konkretny koszt zabiegu, ponieważ jest on ustalany indywidualnie i zależy od wielu czynników: m.in. firmy, która wykonuje implant, jego rodzaju, materiałów użytych do zabiegu, laboratorium itd. Średni koszt implantu to ok. 3000-4000 za część chirurgiczną i 3000-5000 za część protetyczną. Odradzamy jednak wybór najtańszych ofert, gdyż może to sugerować złą jakość usługi. Najlepiej zgłosić się do doświadczonego chirurga stomatologa, który po wykonaniu zdjęć diagnostycznych i przeprowadzeniu z Panią wywiadu ustali indywidualny plan leczenia. W razie zainteresowania, zapraszamy do naszego gabinetu:)

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry