Czy możliwe jest założenie implantów w tej sytuacji?

Witam, mam 25 lat i ostatnio dowiedziałam się, że nie mam górnych dwójek, zamiast tego urosły mi trójki, natomiast po lewej stronie mam brak zęba, a po prawej posiadam mleczną trójkę. chciałabym zapytać, czy jedynym rozwiązaniem w takim przypadku jest wszczepienie implantów, czy istnieją inne rozwiązania ?

Dzień dobry, istnieje kilka rozwiązań i należy rozważyć, które będzie u Pani właściwe. Braki zębowe można zastąpić mostem protetycznym lub implantami. Jeżeli trójki stoją na miejscu dwójek, można je dobudować kompozytem, tak by wyglądały jak siekacze. A w miejscu trójek wstawić implanty. Nie zawsze ładnie to wyglada ponieważ kły są z reguły większe i ciemniejsze niż dwójki. Można również pokusić się, by leczyć ortodontycznie i przesunąć trójki do tyłu na ich prawidłowe miejsce. A tam, gdzie powinny być dwójki wstawić implanty. Wszystko zależy od szerokości luki, którą się uzyska po leczeniu, grubości kości, wielkości zębów czy uzyskana luka będzie wystarczająca dla wstawienia implantów. Oczywiście mleczna trójka przy takim rozwiązaniu musi być usunięta. Jeżeli nie można wstawić implantów pozostaje tylko most protetyczny. W takiej sytuacji szlifuje się sąsiednie zęby, aby założyć na nie most porcelanowy. W ostatecznym przypadku, gdy nie chcemy szlifować zdrowych zębów, można zrobić most Meryland. Jest to most posiadający boczne skrzydełka przyklejane do nieoszlifowanych, podniebiennych powierzchni zębów. Można go zrobić tylko wtedy, gdy jest dostatecznie duża odległość do szczęki dolnej.