Założenie mostu porcelanowego na górnych zębach

Proszę o radę, czy można zrobić most porcelanowy na podbudowie cyrkonowej od 3-ki do 3-ki ewntualnie do 5-ki? w górnej szczęce mam tylko trójki i jedną piątkę po prawej stronie. Moje trójki są dość mocne i 5 też. Byłam u jednej pani stomatolog, która zaproponowała mi most metalowo-porcelanowy, ale boję się, że potem będzie czarniało dziąsło. Proszę o poradę i jakieś możliwie inne rozwiązania. Pozdrawiam.

Witam Panią,

W opisanej przez Panią sytuacji nie ma możliwości wykonania mostu na podbudowie cerkonowej. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji są korony na implantach zębowych. Nie wymagają one szlifowania sąsiednich zębów , a ponadto są znacznie trwalsze i estetyczniejsze niż rozległy most na 3 zębach własnych.

pozdrawiam serdecznie- lek. dent. Hanna Sobota
www.sobotadent.pl