Czy można przeprowadzić zabieg implantacji i odbudowy kości bezpośrednio po usunięciu zęba?

Pytanie o implantację natychmiastową.Czy można przeprowadzić zabieg implantacji i odbudowy kości bezpośrednio po usunięciu zęba,pomimo cienkiej kości wąskiego biotypu .Czy te warunki uniemożliwiają natychmiastową implantację.Jakie mogą być komplikacje po tym zabiegu?jaka gwarancję daje Pan na implanty?

bez badania CBCT na to pytanie można odpowiedziec jedynie b. ogólnie. w niektórych przypadkach, stosując odpowiednie techniki i odpowiedni system implantologiczny- jest to mozliwe

Witam!

Jest możliwość wykonania implantacji natychmiastowej ale tylko wtedy kiedy warunki na to pozwalają. Jeżeli jest inaczej, należy odbudować kość, odczekać czas gojenia a następnie jeżeli wszystko przebiegło prawidłowo po ok 6 miesiącach wszczepić implant. Do tego zabiegu niezbędne jest wykonanie badania tomograficznego.