Jak zakłada się implant zęba?

Dzień dobry, jakiś czas temu stwierdzono u mnie resorpcję zęba (lewa górna piątka), niestety nie da się go uratować (po leczniu kanałowym resorpcja nadal postępuje). Polecono mi ząb wyrwać i zasugerowano implant. Czy mogę wyrwać ząb u jednego lekarza a potem udać się po implant do innego gabinetu? Jeśli tak to po jakim czasie powinnam się zgłosić do implantologa?

Proszę tylko pamiętać, że nie należy nadmiernie zwlekać z zabiegiem implantacji, ponieważ po usunięciu zęba stopniowo zanika kość, w której ząb był osadzony co znacznie utrudnia implantację ponieważ może się zdarzyć, że będzie konieczna rekonstrukcja kości.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl