Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odstawienie leku Euthyrox a wzrost wagi i spowolnienie metabolizmu

Witam, od 4 miesięcy jestem na diecie 1200kcal. Niestety choruję na tarczyce i biorę Euthyrox 25 i 50 . Samo zrzucanie wagi było bardzo ciężkie ponieważ wykryto o mnie początek insulinooporności. Moje TSH drastycznie spadło do 0,05, endokrynolog kazał mi od razu odstawić Euthyrox i zapisał mi Jod 200. Niestety dowiedziałam się że drastyczne odstawienie Euthyroxu spowoduje wzrost wagi zwalniając metabolizm, co niestety zaczęłam odczuwać. Czy jest jakiś sposób by temu zaradzić ? Pozdrawiam
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proszę koniecznie udać się do endokrynologa. Bez badania lekarskiego nie można określić odpowiednich zaleceń lekarskich. Należy uzyskać dodatkowe informację tj np. od kiedy nie przyjmuje Pani euthyroxu? i wiele innych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy