Odstawienie tabletek dwuskładnikowych, antykoncepcyjnych

Witam! W tym miesiącu przyjmuję ostatnie opakowanie dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych, po którym mam zamiar je na stałe odstawić. Chciałabym zapytać czy po przyjęciu ostatniej tabletki z blistra będę chroniona jeszcze przez 7 dni, w których ma nastąpić przerwa, czy ochrona zapewniona jest jedynie, jeśli po przerwie wraca się do przyjmowania tabletek? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ochrona w czasie 7 dniowej przerwy zapewniona jest jedynie w przypadku, gdy po przerwie rozpoczyna się kolejne opakowanie.