Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a szanse na zapłodnienie

Witam serdecznie, moje pytanie będzie nietypowe. Chciałabym odstawić tabletki antykoncepcyjne w połowie brania opakowania i chcę się dowiedzieć, kiedy może wystąpić krwawienie? Od razu po odstawieniu, czy w dniu kiedy normalnie powinnam zakończyć opakowanie? Chciałabym również sie dowiedzieć, czy są szanse, a bardzo bym tego chciała, że od razu po odstawieniu zajdę w ciążę? Kiedy powinnam odstawić tabletki, by mieć zwiększone szanse zajścia w ciążę?

Witam serdecznie! Krwawienie występuje zwykle w 2-3 dobie od przyjęcia ostatniej tabletki. W swoim zapytaniu nie wspomina Pani, z jakiego powodu decyduje się Pani na odstawienie tabletek w połowie blistra. Jeżeli nie występują uporczywe działania niepożądane, zaleca się zwykle dokończenie opakowania i nie rozpoczynanie nowego po 7 dniach przerwy. Przyjęcie wszystkich tabletek z blistra zapewnia najdokładniejsze odzwierciedlenie naturalnego cyklu miesięcznego i zmniejsza ryzyko wystąpienia zaburzeń cyklu po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Zwiększone szanse poczęcia obserwowane są wyłącznie w pierwszym miesiącu po odstawieniu tabletek, przyjmowanych przez minimum 2-3 miesiące. Pozdrawiam