Odstawiłam antykoncepcję - ile teraz będzie trwał mój cykl i jak obliczyć dni płodne?

Witam! Brałam tabl. przez 3 lata. 11.09-15.09 miałam okres (jeszcze wtedy brałam tabl.), potem strasznie się źle czułam, a więc dowiedziałam się, że muszę odstawić tabl., ponieważ źle na mnie wpływają. Tak więc 20.09 rzuciłam tabl., a 24.09-29.09 dostałam następny okres. Ze swoim chłopakiem kochałam się 30.09 - seks przerywany. Czy może to być ciąża, czy seks przerywany będzie bezpieczny? Chciałabym się zapytać też jak mam wyliczyć sobie dni płodne? Bo nie mogę sobie z tym poradzić. Chciałabym dostać dokładny i najprostszy opis przebiegu dni płodnych, żebym mogla to zrozumieć i w następny miesiąc sobie już samodzielnie wyliczyć poprawnie. Jeśli z tabl. miałam cykl 28 dni, to teraz ile będę miała? W jaki sposób mam to wyliczyć? Dziękuję z góry za pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Stosunek przerywany NIE JEST metodą antykoncepcyjną i nigdy nie jest bezpieczny.
2. Podobnie rzecz się ma z wyliczaniem dni płodnych. Nie bez powodu złośliwi nazywają tą "metodę" "watykańską ruletką".
3. Pierwszą owulację powinna Pani dostać około 8.-10. dnia do odstawienia tabletek. Pierwsze cykle po zaprzestaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą być nieregularne i choćby z tego powodu "wyliczanie" owulacji nie ma sensu.

Proponuję prezerwatywy - przynajmniej są skuteczne.