Odwarstwienie siatkówki oka a odpowiednie działania

Witam Dziś otrzymałam informację że mam odwarstwienie siatkówki oka, lekarz stwierdził że konieczna jest operacja na tzw " cito" kazano mi załatwić skierowanie co mam robić dalej mam 73 lata i nie bardzo wiem jak poruszać się w tym lekarskim świecie.? Proszę o pomoc

Witam. Proszę zachować spokój,iść po skierowanie i najlepiej z kimś miłym jechać do szpitala gdzie wykonują zabiegi opasania gałki ,oddział okulistyczny z chirurgią siatkówki.Mając skierowanie miejscowy okulista wyjaśni Pani ,jaki to może być zabieg,i gdzie najbliżej można go wykonać.Czas odgrywa rolę,jeżeli chce Pani tym okiem widzieć. Pozdrawiam