Zabieg laserowy przy odwarstwieniu siatkówki

Witam! 3 tyogdnie temu zgiagnozowano odwarstwienie siatkówki, które zaczęło się ok rok temu. W dodatku stwierdzono dwa przedarcia. 2 tyg temu wykonano operację opasania oka. Po konsultacji pooperacyjnej lekarz poinformował mnie, że należy wykonać laser 360 stopni. Proszę mi wyjaśnić na czym ten zabieg będzie polegał, jakie będzie znieczulenie? i czy odzyskam w pełni widzenie, ponieważ po "opasaniu oka" widzę tylko kolory, nie ma ostrości widzenia nawet z bliska Bardzo proszę o pomoc Asia 30 lat

Witam.
Zabieg laserowania obwodu siatkówki wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Jeżeli chodzi o rokowanie co do lepszej ostrości wzroku - jest bardzo niepewne.
Pozdrawiam