Jakie działanie uboczne niesie laser a jakie krioterapia siatkówki?

Witam Państwa! Mam 47 lat. Mam krótkowzroczność -5,5 LO i PO. Mam liczne zmiany zwyrodnieniowe i dziury na całym obwodzie siatkówki w prawym i lewym oku. Mam przeciwskazania do laserowania w znieczuleniu miejscowym. Czy istnieje techniczna metoda przy mojej wadzie wzroku umożliwiająca wykonanie laserowania w narkozie? Czy jest alternatywna metoda, np. krioterapia? Jakie działanie uboczne niesie laser a jakie krioterapia siatkówki? Piotr

Witam.omawianie metod znajdzie Pan w 12 tomach okulistyki podstawowej dla rezydentów. Jsk ma sens pytanie bez pacjenta? Nie ma dobrej odpowiedzi. Można mrozic i można laserowa w obu przypadkach jest to duży zabieg być może wymaga Pan witrktomii. Nie pisze Pan jsk Pan widzi co jest niezmiernie istotne. Tp? Itd.pozdrawiam serdecznie