Zabieg przyklejania siatkówki laserem a bolesność oka

23 marca miałam zabieg przyklejenia siatkówki laserem (dziura z zakładką). Nadal boli mnie głowa i oko, które jest opuchnięte. Cały tydzień leżałam, zgodnie z zaleceniem okulisty. Konsultacje mam za trzy miesiące. Czy i kiedy ból minie, jeżeli jest normalny? Dziękuję.

Witam. Tak ,ból jest normalny. Około 2-3 tyg. będzie poprawa. Należy stosować krople p-zapalne np, Dicloabak lub Nivalin, można też sterydy ale pod kontrolą ciśnienia. Ogólnie można łykać niesterydowe p-bólowe, np. Ibuprofen, Pyralgina,Paracetamol.Obrzęk powiek przejdzie też.Nie pisze Pan czy oko było operowane, czy tylko był zabieg laserowy. Pozdrawiam