Odwrócona pozycja płodu w 29 tygodniu ciąży

Dzien dobry jestem w 29 tyg ciąży moja polozna powiedziała mi ze dziecko jest już glowka w dole co prawda nie na srodku ale jednak ,mowila ze mam się nie martwic bo dziecko jeszcze zmienia pozycje i nie chce mnie straszyć.Czy rzeczywiście tak jest może zmienić jeszcze pozycje czy możliwość jest wcześniejszego porodu .Troszke się martwię nie chciałabym zbyt przedwczesnego porodu dla dziecka .Troszke nie daje mi to spokoju .Proszę o odpowiedy dziekuje .Pozdrawiam .Agnieszka

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie ma absolutnie żadnych powodów do niepokoju. Niektóre dzieci przez cały czas trwania ciąży ustawione są główką do dołu, a kobiety rodzą w terminie porodu. Płód może jeszcze zmieniać swoją pozycję. Proszę być spokojną.