Oesophagitis barretti sine dysplasia

Co oznacza wynik badania: oesophagitis barretti sine dysplasia [M-40000]. 3 do 0,2cm i jak to leczyć?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Rozpoznanie to tzw przełyk Baretta. Jest to stan predysponujący do nowotworów złośliwych przełyku. Wskazane jest ciągłe pozostawanie pod opieką Poradni Gastroenterologicznej i częste kontrole poprzez badanie gastroskopowe.