Ogniska leukoarajozy okołokomorowej naczyniopochodnej w obrazach MRI a SM

Witam serdecznie.Czy ogniska leukoarajozy okolokomorowej naczyniopochodnej w obrazach MRI osób w średnim wielu sa zjawiskiem spotykanym i nie budzacym niepokoju chorob demielinizacyjnych typu SM?Zwlaszcza u osób z obciazeniami typu znaczna otyłość brzusznej,silne ataki astmy,wysoki cholesterol,duża nerwowość i stresujący tryb życia,bardzo wysokie i nieregularnie tętno dochodzące do 150-160 uderzeń na minutę.Ostatni stan astmatyczny trwał 3 miesiące z 3 krótka interwencja szpitalna i kroplowka.

To głownie ogniska naczyniopochodne, przy licznych obciążeniach chorobowych jak wyżej wymienione
a nie zmiany typowe dla SM!