Ognisko hypoechogeniczne w miejscu po zabiegu cholecystektomii

w okolicy lozy po chlecystektomii widoczne ognisko hypoechogeniczne śr 25mm co to moze byc boje sie

To raczej nic groźnego. Nie wiem jak dawno jest Pani po cholecystektomii, aby jakoś bliżej coś na ten temat napisać. Takie niewielkie ognisko hypoechogeniczne jeśli znalezione zostało w niedługim okresie po cholecystektommi może świadczyć o np. wchłaniającym się krwiaku. Może miała Pani płukaną jamę brzuszną w czasie zabiegu, więc to ognisko może świadczyć o niewielkiej przestrzeni płynowej po płukaniu (nieistotne kliniczne, samo się wchłonie). Radzę ten wynik skonsultować bezpośrednio z chirurgiem prowadzącym, który ma najwięcej informacji w sprawie Pani historii stanu zdrowia.