Ognisko utkania błony śluzowej macicy w obrębie jajnika prawego

Mam 46 lat. Dwa tygodnie temu byłam poddana zabiegowi laparoskopii i histeroskopii. Miałam usuniętą niewielką torbiel jajnika lewego oraz ogniska endometrialne w okolicy obu jajników i polipy z macicy. Koleżanka w moim imieniu odebrała dwa dni temu wynik badania histopatologicznego, wysyłając mi treść e-mailem: 1. Fr. torbieli jajnika lewego o utkaniu torbieli endometrialnej. 2. Ognisko endometriozy jajnika prawego - drobny fr. tkanki włóknistej łącznej z ogniskami hemosyderyny na obwodzie. 3. Wys. z j. macicy - polipowate fr. odrostowego endometrium z ogniskami mięśniówki gładkiej. Bardzo proszę o interpretację, ponieważ wizytę u lekarza mam dopiero 14 czerwca (jeśli będzie taka konieczność, to proszę o informację, czy mam się udać na wizytę we wcześniejszym terminie).
46 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Uzyskane wyniki badań potwierdzają wcześniejsze hipotezy choroby. Stwierdzono u Pani:

1. Torbiel endometrialną w obrębie jajnika lewego (zawierającą fragment utkania macicy).
2. Ognisko utkania błony śluzowej macicy w obrębie jajnika prawego - z elementami, które występują normalnie w krwinkach czerwonych.
3. Fragmet utkania błony śluzowej macicy.

Myślę, że spokojnie może Pani poczekać do wizyty kontrolnej.

Pozdrawiam