Ogólne osłabienie, zmęczenie, wzdęcia brzucha

Witam serdecznie, ostatnio czuję ciągłe zmęczenie, osłabienie, po nawet najmniejszym posiłku mój brzuch jest wzdęty i nie mogę sobie z nim poradzić. Lekarz rodzinny zlecił badania krwi i moczu i wszystkie badania wyszły w normie. Od 5 lat jestem wegetarianką dlatego postanowiłam zbadać poziom żelaza. Wyniki 192, a zakres to 37-170. Czy powinnam się przejmować? Kaśka

Witam. Poziom żelaza we krwi odzwierciedla jego aktualną ilość w surowicy i może być podwyższony np. w związku ze spożyciem posiłku bogatego w żelazo. Aby w pełni zobrazować gospodarkę żelazem należy oznaczyć również UIBC i ferrytynę.