Ograniczenie masturbacji a brak erekcji

Mam 19 lat. Jak wspolzylem pierwszy raz z dziewczyna erekcje osiagalem lecz mialem problem z wytryskiem. Tas strona mi pomogla , zrozumialem ze to przez psychike, udalo sie osiagam wytrysk lecz teraz nie mam erekcji. Staram sie o tym nie myslec ale nie moge . Masturbowalem sie od malego kilka razy dziennie. Teraz mam tydzien przerwy jednak nic to nie dalo, Czy calkowite ograniczenie masturbacji cos pomoze? i ile moze potrwac powrot do normy i czy wogole jest szansa powrotu do normalnosci?

Witam, masturbacja ma tu niewielkie znaczenie... Całkowite ograniczenie masturbacji nic nie pomoże. Powrót do normy może nastąpić szybko i dość nagle. Szansa powrotu do normalności jest duża, bo właściwie to co się dzieje jest pewnego rodzaju normalnością. W początkach aktywności seksualnej występuje szereg "nieprawidłowości", które mieszczą się w ramach fizjologii i nie maja żadnego znaczenia dla przyszłego życia seksualnego. Przyczyny takich zaburzeń mogą być różne. W tak młodym wieku na pierwszy plan wysuwają się zaburzenia na tle psychogennym. Zdecydowanie najlepszym wyjściem dla Pana jest rozmowa z seksuologiem (urolodzy mniej znają się na tego rodzaju zaburzeniach), który wybierze odpowiedni rodzaj terapii. Jeżeli zdecyduje się Pan na taką wizytę, szansa na poprawę będzie bardzo duża. W ramach leczenia "doraźnego" można spróbować któregoś z preparatów doustnych (na receptę) Pozdrawiam RH