Słaba erekcja u nastolatka

Witam. Mam 18 lat i od pewnego moemontu podczas stosunku z moja dziewczyna moja erekcja slabnie az calkowicie gasnie, jest to moja pierwsza dziewczyna z ktora wspolzyje w momencie gier wstepnych erkecja jest normalna w momecie zakladania gumki powoli gasnie. Sprobowalismy raz bez prezerwatyw z uwagi ze bierze tabletki antykoncepcyjne i penetracja odbyla sie calkowicie prawidlowo. Czym to może byc spowodowane ?? Pozdrawiam Jacek.

Dzień dobry!

Samo zakładanie prezerwatywy może być czynnikiem rozpraszającym (trwa, wymaga uwagi, bywa skomplikowane technicznie, wytrąca z erotycznego rytmu), a jednocześnie po jej nałożeniu może zmniejszyć się wrażliwość penisa na bodźce. Jeśli partnerka prawidłowo stosuje antykoncepcję hormonalną jesteście zabezpieczeni przed niechcianą ciążą. Prezerwatywa dodatkowo zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli zapewnicie sobie bezpieczeństwo pod tym względem (świadomość, czy mieliście w życiu sytuacje ryzykowne + badania), nie będzie konieczne dodatkowe zabezpieczenie. Możecie również przetestować innego rodzaju prezerwatywy - te najcieńsze bądź w innym rozmiarze niż używa Pan obecnie.

Pozdrawiam!

Witam, w początkach aktywności seksualnej występuje szereg "nieprawidłowości", które mieszczą się w ramach fizjologii i nie maja żadnego znaczenia dla przyszłego życia seksualnego. Przyczyny takich zaburzeń mogą być różne. W tak młodym wieku na pierwszy plan wysuwają się zaburzenia na tle psychogennym. Zdecydowanie najlepszym wyjściem dla Pana jest rozmowa z seksuologiem (urolodzy mniej znają się na tego rodzaju zaburzeniach), który wybierze odpowiedni rodzaj terapii. Jeżeli zdecyduje się Pan na taką wizytę, szansa na poprawę będzie bardzo duża. W ramach leczenia "doraźnego" można spróbować któregoś z preparatów doustnych (na receptę) jednakże na dłuższą metę należałoby ustalić przyczynę tych zaburzeń. Do rozważenia pozostaje również używania prezerwatywy - z seksuologicznego punktu widzenia poza cechą dodatnią (eliminacja obawy o niepożądaną ciążę i choroby przenoszone drogą płciową) istnieją ujemne strony ich stosowania (zmniejszenie wrażliwości, procedura zakładania). Układ - para ufająca sobie i zabezpieczona "doustnie" jest modelem korzystniejszym. Pozdrawiam RH