Okres o czarnym zabarwieniu przy torbielach

witam. Mam 21 lat i podczas ostatniej wizyty u ginekologa wykryto u mnie 4 torbiele czy to coś groźnego? dostałam leki hormonalne i pojawił się okres koloru czarnego czy to normalne ? Czy w przyszłości będę mogła mieć dzieci ?

Witam! Torbiele jajnika to łagodne zmiany, najczęściej powstające na skutek wahania poziomu hormonów. Zazwyczaj dobrze reagują na leczenie i nie mają tendencji do zmniejszania płodności. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.