Okres po stosunku bez zabezpieczenia a ryzyko zapłodnienia

witam kochalismy sie z moim chlopakiem 3 i 2 dni przed okresem bez zabezpieczenia, on doszedl we mnie dwa razy jednakze dzisiaj dostalam okres... ale czy jest jednak mozliwosc zebym byla w ciazy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Ze względu na fakt, że współżyli Państwo bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Jest jednak stosunkowo niskie, jeśli pojawiła się normalna miesiączka. Gdyby miesiączka była mniej obfita lub znacznie krótsza sugeruję wykonanie testu ciążowego. W przyszłości, jeśli nie chce Pani zajść w ciążę, sugeruję stosowanie antykoncepcji.