Okres przez 1,5 miesiąca

panie doktorze córka ma okres juz 2 rok od 1, 5 mc miesiączkuje była w szpitalu i 4 razy u ginekologa a okres jak był tak jest w szpital powiedział że to nie jest nic powaznego i dalsze leczenie w przychodni okres prawie ustawał niestety 13 dni temu znów sie pojawił ginekolog zalecił HEMOLIGEN 4*2 i EXACYL 3*1 tab i żelazo niby ustawało wczoraj prawie zanikł dzis znów jest ma tez skrzepy Czy to normalne? miec tak dlugo okres czy leki nie odpowiednie Prosze o odp

Witam serdecznie. Nie można powiedzieć iż jest to normalny stan, jednak często może właśnie takie zjawisko pojawiać się u kobiet w początkowym okresie po wystąpieniu menstruacji. Zwykle ma to związek z wahaniami hormonalnymi.

Leki jaki zaordynował ginekolog powinny zmniejszyć krwawienie. Nie oznacza to jednak, że w przypadku gdy występują wahania hormonalne ustanie ono w ogóle. Oczywiście takie stan wymaga dalszej kontroli.