Okres występujący co kilka miesięcy a anemia

Witam.Mam 18lat i mam problem z miesiaczkowaniem.mianowicie okres mam co 3 , 4 a ostatnio nawet co 5 miesiecy. Czy mozliwe ze wywoluje to anemia ? Mam rowniez problemy ze wzrokiem , mama oraz siostra choruja na nia i bardzo mozliwe ze ja rowniez.

Mało prawdopodobne żeby to było przyczyną, lepiej umówić badanie u ginekologa i lekarza rodzinnego i ew hematologa