Okresowo widoczna dyskalna część przełyku

Witam, objawy - suchy kaszel. Gastro: Gastro. biliaris. Insuff. Cardiae III sto. wg. Hilla. Leki: Na czczo: emenera. po sniad: rupafin. po obiedzie i po kolacji - Proursan Bralem 3 lata temu izotek cykl 6 m. Czy to moglo miec wplywa na zapalenie? Kaszel mialem 2 lata temu ale dostalem wg. mylnej diagnozy leki na astme.. i pszeszlo. Ale od 6 miesiecy nadal kaszle. Leki biore miesiac i kaszel nadal sie utrzymuje. Czy powinien? co to znaczy: okresowo widoczna dyskalna cz. przełyku? dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczna jest ocena gastroskopii przez lekarza gastroenterologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Okresowa widoczność dystalnej częsci przełyku znaczyłoby iż wpust żołądka jest nieszczelny a to dawałoby podsatwy rozpoznania refluksu żołądkowo-przełykowego.