Okropne uczulenie na nowe rzeczy

Witam mam niepokojący problem od 4 tygodni walcze z uczuleniem na nowe rzeczy a dokładniej to było tak : kupiłam sobie skarpetki NOWE i laczki założyłam je bez prania skóra na stopach zaczęła czerwienieć i swędzieć po dniu zrobiły się sączące pęcherze z wodą do dnia dzisiejszego mam wyciek z ran . Chodziłam do dermatologów ale lekarze kazali przemywać kwasem bornym i dostałam sprej na bąble i hydrokortizon nic więcej a mnie boli i boli i woda ze stóp leci prosze o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Szanowna Pani,

Trudno powiedzieć, co spowodowało taką reakcję. Być może zareagowała Pani nadwrażliwością na składnik tworzywa, z którego wykonano zakupione rzeczy, lub były przechowywane bądź zanieczyszczone jakąś substancją, niekoniecznie widoczną na pierwszy rzut oka.

Jeśli zmiany na skórze nie ustępują pod wpływem leczenia proszę koniecznie zgłosić to lekarzowi.
Nie mogę się wypowiadać nie widząc owych zmian, ale nie należy tego lekceważyć. Ważne jest żeby zobaczył to lekarz i -zebrawszy szczegółowy wywiad-zalecił odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy