Okulary progresywne dla 47-latki

Witam,mam 47 lat a od 15 roku życia noszę okulary-jestem krótkowidzem.W tej chwili w okularach widzę dobrze dalsze obiekty ale mam problem jak mam przeczytać z bliska.Czy dobrym rozwiązaniem będą okulary progresywne?Proszę o radę.

Zależy ,jaką ma Pani pracę i czy ma Pani motywację. w przypadku małych minusów do -1,5 Dptr można zdjąć okulary i patrzeć z bliska bez.Najlepiej iść do lekarza okulisty i spróbować. Pozdrawiam