On nie doszedł - czy mogłam zajść w ciążę?

Kochałam się ze swoim chłopakiem w sylwestra. Byłam od razu po okresie. Chłopak miał gumkę, to był nasz pierwszy raz, więc wiadomo, że nie wiedzieliśmy za bardzo co i jak. On nie doszedł.

Czy możliwe jest to, że mogłabym być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
prawdopodobnie nie jesteś w ciąży. Warto jednak byś wiedziała, że dni bezpośrednio po wystąpieniu krwawienia miesięcznego są zazwyczaj dniami niepłodnymi. Przed rozpoczęciem współżycia warto udać się na wizytę ginekologiczną, celem dobrania najlepszej metody antykoncepcyjnej i wytłumaczenia mechanizmu fizjologii dni płodnych i niepłodnych w cyklu miesięcznym
Pozdrawiam!