Jaka jest możliwość ciąży bez wytrysku?

11 sierpnia przeżyłam z chłopakiem swój pierwszy raz, trwało to może 10 min., robiliśmy to bez zabezpieczenia, nie było w ogóle wytrysku. Po tym czasie dostałam okresu 28 sierpnia i był to normalny okres, następny dostałam 24 września i też był normalny. Bardzo boje się że jestem w ciąży. Robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Wydaje mi się że mam jakiś miękki brzuch. Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

nie powinnaś obawiać się, że jesteś w ciąży - jeżeli po współżyciu miałaś już dwukrotnie okres, a także wynik testu ciążowego jest negatywny z pewnością nie jesteś w ciąży.

Warto jednak wiedzieć, że istnieje możliwość zapłodnienia nawet jeżeli nie było wytrysku - w tzw. preejakulacie także znajdują się plemniki, jednak w mniejszej ilości.

Warto byś udała się po poradę do lekarza ginekologa jak skutecznie zabezpieczać się przed niechcianą ciążą - dobierze dla Ciebie najlepszy sposób antykoncepcji (metodę termiczno-objawową, tabletki, plastry lub krążki antykoncepcyjne).