Onanizm niemowlęcy u 11-miesięczniaka

Witam, mam 11 miesiecznego synka u którego stwierdzono onanizm niemowlecy. Prosze o podpowiedz czym jest ta choroba, kiedy można liczyć na ustąpienie objaw/zachowań, czy ma ona podłoże o znaczeniu seksualnym jak wynika z nazwy ale przede wszystkim podpowiedz jak sobie z nią radzić i czego możemy się spodziewać w przyszłości.

to nic groźnego, tego się nie leczy, powinno samo przejść. Można jedynie unikać sytuacji podrażniania przez np. fotelik , pieluchę , ciasne spodenki okolic krocza. Można smarować środkiem znieczulającym np. EMLĄ koniec siusiaka żeby nie czuł podrażniania przez pieluchę . Często w fotelikach sa takie kołki między nogami żeby dziecko nie wypadło i dziecko napiera kroczem na nie i podrażnione okolice krocza wyzwalają przyjemne odczucia u dziecka i dziecko onanizuje się .