Opadnięcie oka a podejrzenie SM
Witam, W styczniu 24 trafiłam do szpitala neurologicznego z podejrzeniem SM. Opadło mi lewe oko, zaburzenia widzenia, ból przy ruchach gałki ocznej, prawa strona dużo słabsza. Wykonano mi rezonans magnetyczny i punkcje - wyniki ok. Po badaniu okulistycznym stwierdzono PZNW. Po sterydoterapii ostrość wróciła jednak bół pozostał. Dostałam skierowanie na WPW gdzie w wynikach wyszła asymetria między prawym a lewym okiem oraz latencja P2 graniczna. Co to może znaczyć? Dodam że czekam na badanie EEG.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Wyniki muszą być przeanalizowane przez okulistę. Możliwe, że asymetria wynika z przebytego zapalenia.
Pozdrawiam.